Kreativní papíry

Tvoříte rádi? Pak už jste určitě narazili na zajímavé kreativní papíry a materiály. Zejména tvorba dekorací s nimi je velmi efektní. Velmi vhodné je většina z nich i na vyrábění s dětmi.

Pěnovka Moosgummi

Pěnovku seženete v klasickém formátu A4 nebo lze sehnat už hotové výseky. Snadno se stříhá a lepí. Můžete ji použít např. na tvorbu vlastních razítek nebo vánoční dekorace. Lze také dozdobit, třeba glitrovými lepidly.

Filcový papír

Filcový papír je zajímavý polotextilní materiál, který opět seženete ve formát A4 nebo v různých kreativních sadách. Jednoduše ho nastříháte a sešijete. Výborně se z něj např. šijí postavičky nebo zvířátka.

Sisálový papír, vlákno

Sisál koupíte jako sadu barevných papíru nebo jako vlákno v klubíčku. Při stříhání musíte dát pozor na to, že se trochu drobí. Tento papír je ideální pro tvorbu různých dekorací. Můžete vystříhat jednoduché tvary a zavěsit je do okna, vytvořit dekoraci na stůl nebo zápich na špejli do květináče. Vlákno pak využijete při aranžování a jako výplň misek nebo krabiček na dárky.

Vlnitý papír

Nejčastěji ho využijete pro výrobu papírových přáníček nebo dárkových krabiček a obalů (hlavně kulatých), protože je silný a dobře drží tvar.

Hedvábný papír

Hedvábný  papír je hodně jemný, proto ho využijete třeba při výrobě motýlích nebo vílích křídel. Také se používá jako výplň dárkové krabičky nebo dárkové taštičky. Využijete ho i k výrobě papírového draka.

Modelovací drátky

Modelovací drát ky jsou drátky potažené plyšem. Vyrábějí se v různých barvách. Dají se motat, stříhat, proplétat. Děti z nich rády vyrábějí zvířátka, se kterými si pak mohou hrát. Zvířátka dozdobíte nalepovacíma očičkama.

Pohyblivé oči

Oči s pohyblivou panenkou slouží k dekoraci různých figurek a zvířátek. Seženete je jako jednotlivé velikosti nebo v sadě.