Kvalitní značky

Základní přehled kvalitních značek vybraných výtvarných potřeb, u kterých se nemusíte bát, že špatně nakoupíte.

MAPED

Společnost MAPED byla založena v roce 1947 ve Francii. Původně tato rodinná firma vyráběla jen kružítka, v jejichž výrobě je stále světovou jedničkou. Později byla výroba rozšířena o nůžky, ořezávátka, kancelářské potřeby a od roku 1996 také o školní a později i o výtvarné potřeby.

V současnosti je MAPED jedinou značkou nabízející kompletní paletu kancelářských a školních potřeb v celosvětovém měřítku. Výrobky MAPED nabízejí vysokou kvalitu, funkčnost a moderní design.

FABER-CASTELL

Německá rodinná firma FABER-CASTELL byla založena v roce 1761 a je nejstarším výrobcem psacích potřeb. V roce 1840 označil Lothar von Faber tužku rodinným jménem. Tužky společnosti FAB ER-CASTELL se tak staly prvními značkovými psacími nástroji. O několik let později, v roce 1851, stanovil Lothar von Faber pro tužku normu na délku, průměr a tvrdost tuhy.

Dnes je společnost největším světovým výrobcem dřevěných psacích potřeb.Výrobky této značky jsou proslulé výbornou kvalitou dosahovanou použitím nejlepších přírodních materiálů.

STABILO

Společnost STABILO byla založena v roce 1855. V roce 1875 společnost představila první z úspěšné řady produktů - inkoustovou tužku, kterou si nechala patentovat. Od počátku výroby klade společnost STA BILO důraz na ekologicky šetrné materiály a technologie. Na vývoji psacích potřeb spolupracuje s odborníky na jemnou motoriku. Ergonomii svých produktů přizpůsobuje věku uživatelů (stupni vývoje).  V kategorii zvýrazňovačů je firma STABILO evropským lídrem.